Aparat de aer conditionat caseta HOAPP U-MATCH HLZ-GP135YA3 HUHZ-G135YA3 42000 BTU
Codul produsului: 28087
zero percent
0%
12 luni
Aveți dificultăți în alegerea echipamentului sau în instalarea corectă a acestuia?
marker
Magazinul nostru este deschis pentru dumneavoastră la adresa:
str. Vissarion Belinski 71
delivery
Livrare gratuită în oraș și livrare rapidă în toată Moldova!
Caracteristici tehnice
Agent frigorific
R32
Lungime maxima trasa, m
75
Inaltime cadere maxima, m
30
Diametru conexiunii, inch
3/8х5/8
Dimensiune bloc intern, mm
840x840x200
Dimensiune bloc extern, mm
940x370x820
Greutatea bloc intern, kg
21,0
Greutatea bloc extern, kg
76,0
Suprafata incaperii, m²
140
Regimuri de baza
Racire/ incalzire
Putere, BTU
Regim uscare
Nu
Compresor
Inverter
Regimuri adaugatoare
Modul Turbo/Control Wifi
Putere la răcire, kW
12,1
Regim ventilare
Da
Putere la încălzire, kW
13,5
Filtru aer
Da
Consum en. electrică la răcire, kW
3,9
Consum en. electrică la încălzire, kW
4,0
Regulare viteza ventilator
Debit de aer, m³/h
Diapazonul temperaturilor de funcționare, încălzire, °C
Nivel zgomot, dB
39
Diapazonul temperaturilor de funcționare, racire, °C
Descriere
Aparatul de aer condiționat de tip casetă HOAPP U-MATCH HLZ-GP135YA3 HUHZ-G135YA3, cu o capacitate de 42000 BTU, este proiectat pentru a oferi climatizare eficientă în spații cu o suprafață de până la 140 m². Cu un compresor inverter, acest model asigură performanțe excelente atât în răcire, cu o putere de 12,10 kW, cât și în încălzire, cu o putere de 13,50 kW.
Consumul de energie este optimizat, cu 3,90 kW în modul de răcire și 4,00 kW în modul de încălzire, evidențiind eficiența energetică a aparatului. Debitul de aer de 1700 m³/h și un nivel de zgomot de doar 39 dB asigură un mediu confortabil și liniștit.
Designul compact, cu dimensiuni ale blocului intern de 840x840x200 mm și ale blocului extern de 940x370x820 mm, face ca acest model să fie ușor de integrat în diverse medii interioare. Greutatea blocului intern este de 21,0 kg, iar a blocului extern de 76,0 kg, reflectând robustețea și durabilitatea acestuia.